Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
148 postów 1005 komentarzy

poszukiwania

Ewa Rembikowska - Spojrzenie na współczesność przez pryzmat historii mojej wielkopolskiej rodziny.

Jak dziurawe sito...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

działają sądy gospodarcze

 

Każda jednostka objęta wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego  musi złożyć do sądu rejestrowego roczne sprawozdanie finansowe, do czego obliguje ją ustawa o rachunkowości.
Przypadek niezłożenia sprawozdania finansowego w terminie jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.
W tym przypadku postępowanie karne toczy się nie przeciwko spółce, lecz przeciwko członkowi zarządu, który nie dopełnił formalności złożenia sprawozdania finansowego, zaś wyrok podlega ujawnieniu w krajowym rejestrze karnym.

Przestępstwo niedopełnienia złożenia sprawozdania finansowego w terminie jest ścigane z urzędu.
„Podstawą do wszczęcia dochodzenia w tego typu sprawach jest najczęściej zawiadomienie organu dochodzeniowego przez sąd gospodarczy prowadzący dany rejestr, jak też własne informacje zebrane przez organ dochodzeniowy. Coraz częściej bowiem organy dochodzeniowe dysponują własnym system monitorowania zintegrowanym z systemem komputerowym sądu gospodarczego, co pozwala tym organom na śledzenie przypadków nieskładania w terminie sprawozdań finansowych.” 1/
 
 
Spójrzmy zatem jak wyglądała sprawa składania sprawozdań finasowych w firmach, z którymi powiązany jest Marcin Plichta
 
 
PLICHTA MARCIN (1984)
od 2005-05-24
HELIOS - GRUPA INWESTYCYJNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI (KRS 0000198941)  ul. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO 28, 83-110 TCZEW
Sprawozdania finansowe od 2005 roku – spółka nie złożyła ani jednego

od 2004-06-30 ZASTĘPCA PREZESA (Zarząd)
SAMPI - SPÓŁDZIELNIA PRACY (KRS 0000211126)
ul. NA STOKU 53 m.55, 80-874 GDAŃSK
Sprawozdania finansowe od 2005 roku – spółka nie złożyła ani jednego
 
 
od 2011-03-02 PREZES ZARZĄDU
FUNDUSZ PORĘCZENIOWY AG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000360901)
ul. SPICHRZOWA 15, 80-750 GDAŃSK
Firma zarejestrowana 2010-07-14
Sprawozdania finansowe od 2010 roku – spółka nie złożyła an jednego
 
od 2011-11-08 PREZES ZARZĄDU
OLT EXPRESS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000401469)
ul. DŁUGIE OGRODY 8-14, 80-755 GDAŃSK
Firma zarejestrowana 2011-11-08
Sprawozdnia finansowego nie ma
 
od 2012-01-12 PREZES ZARZĄDU
OLT CAFE SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000408035)
ul. DŁUGIE OGRODY 8-14, 80-755 GDAŃSK  - firma nowa
 
od 2012-01-26 PREZES ZARZĄDU
AMBER GOLD OBSŁUGA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000409393)
ul. DŁUGIE OGRODY 8-14, 80-755 GDAŃSK  - firma nowa 2/
 
Amber Gold sp. z o.o., zarejestrowana 27.01.2009 w KRS pod numerem  0000322228 sprawozdań finansowych również nie składała.
 
I sądy gospodarcze  jakoś nie zauważyły braku sprawozdań finansowych?
 
 
2/ http://www.infoveriti.pl/osoba/eead389ab8fbe6d20263de879fd53364/plichta/marcin/

 

 

KOMENTARZE

 • @Zgreed66 20:15:51
  z której strony nie poskrobać, to wychodzi jakiś kwiatek. Tak jakby wszyscy urzędnicy wszystkich ważnych urzędów wobec firm M.P. stawali się ślepi, głusi i bezradni. I to dopiero jest ciekawe.
 • @Iza 08:50:03
  Tak mi teraz przyszło do głowy, ze warto byłoby zrobić spis takich dziwnych fundacji, stowarzyszeń, spółek z o.o., co to nie sieją, nie orzą, kasa spada im z nieba, wszystko kupują za bezcen i bez żadnych grymasów ze strony urzędników.

  Co do Herculesa. Sam nie da rady. Trzeba raczej wyciągnąć wnioski z tej nieco zapomnianej sentencji rzymskiej "non Hercules contra plures".
 • @Ewa Rembikowska 11:24:02
  Wiedziałem od dawna, że prokuratorzyna z awansu sPOłeczno POlitycznego Ślepakura to półanalfabeta, nawet mu to napisałem, POczym on mi się odgrażał, odpisałem mu, że chuj kładę na niego i jego strachy, tępego gówniarza, lecz po wysłuchaniu Szelągowskiego to już tragedia, przecież to już pełny analfabeta z kretyńską mimiką facjaty przygłupa. Jak to to mogło z takim zasobem wiedzy, "yelokwencją" skończyć liceum i zdać maturę, o studiach prawniczych już nie mówię, to to przynosi wstyd swym nauczycielom, wykładowcom, a przede wszystkim tym awansującym taką miernotę i kretyna. Oto jakie mamy PObolszewickie i POubeckie parcho-"yelyty" tak w sądach, prokuraturach, policji, etc, a będzie gorzej, słuchając i patrząc na obecnych wykształciuchów i ich tępe POtomstwo.
 • @Ewa Rembikowska 11:24:02
  Dziennikarze gazety zapytali prokuraturę, jak to jest możliwe, że osoba z dziewięcioma (niedawno okazało się, że Marcin P. został skazany aż dziewięciokrotnie!!!! i to w zawieszeniu!!!! pytam ile za nie zapłacił, jakie sumy były w kopertach???) wyrokami za oszustwo, niemająca zezwolenia na handel złotem, mogła działać swobodnie przez kilka lat. Prokuratura jednak nie odpowiedziała. Jak przypomina dziennik, Marcin P. po postawieniu zarzutów opuścił gamach prokuratury. Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec niego jedynie poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i zatrzymanie paszportu.
 • @Ewa Rembikowska 11:24:02
  Ten Dominikanin z kościoła dostał dlatego dotację 120 tys dał z Multikasy, 1 mln już Amber Gold, ponieważ spokrewniony jest z żydowską rodzinką Hallów, gdańskim "estabiliszmentem", iny by nie dostał. Także na małpy w ZOO i lwa wpłacił ponad 1.5 mln zł, a babcia narzeka, że wnusio nie zrobił jej łazienki bo>.. nie ma pieniędzy, a to taki dobry wnusio, co oni od niego chcą? - wypowiadała się dziś na wizji w TVP.
 • @Iza 08:50:03
  Dziwnym trafem w żydomendiach pojawiają się ostatnio tego typu info: "W niewyjaśnionych okolicznościach giną osoby, które mają choćby szczątkową wiedzę o głośnych zbrodniach politycznych. Grozi im tym większe niebezpieczeństwo, jeśli wiedza dotyczy udziału w tych zbrodniach osób związanych ze służbami specjalnymi". Czyżby znów seryjny samobójca się o kogoś upominał? Może POtrzeba zainicjować taką medialną, narodową zgadywankę, kto następny pójdzie w ślady A.Leppera czy gen. S.Petelickiego? Domniemywam, że poważna liczba "zgadywaczy" odniosłaby sukcessss.
 • @Ewa Rembikowska 11:24:02
  Na ten temat bracia Golcowie mają takie wyjaśnienie: Gdzie się podziały nasze podatki, gdzie się zapodział ten cały szmal? Pewnie jak zwykle - chociaż to przykre - pociągiem widmo odjechał w dal.
 • @Zgreed66 20:15:51
  Same dobre wiadomości dla oszukanych w naszym państwie prawa. Na dziś już Marcin P z opaską na oczach (kuriozum światowe i hiPOkryzja) a nie Stefański vel Plichta, na zadawane przez dziennikarzy pytania odparł jedynie, że czuje się bardzo dobrze. Michał Tusk zaprzeczył,że działał na szkodę majątkową spółki Port Lotniczy Gdańsk. Prokurator, który mógł w 2010r ukrócić machloje Amber Gold dopuścił się jedynie uchybienia umarzając śledztwo. Reasumując spokój i ład powraca.
 • @Ewa Rembikowska 11:24:02
  Bardzo Duży Miś i pranie brudnych pieniędzy, czyli magiel z Wajdą w tle. [A co z Amber Gold? W tym samym czasie rozwijał się. Dotował kulturę, zabytki… Był - jest - głównym sponsorem filmu Wajdy „Wałęsa”. I tu dotykamy następnego dna. O przekazanie dotacji na film zabiegał sam prezydent Gdyni Adamowicz. Do końca zresztą nie wiadomo jaka to była suma. Katarzyna Fukacz-Cebula, dyrektor zarządzający Akson Studio, producenta filmu, odmówiła podania kwoty przekazanej przez Amber Gold, zasłaniając się tajemnicą handlową. I tak powstał obraz a koszt jego jest trudny do oszacowania. Tymczasem wraz z ujawnianymi faktami wypłynęła sprawa zarzutów o pranie brudnych pieniędzy.]
 • @Ewa Rembikowska 11:24:02
  "Fakt": Tusk ukrył prawdę o swojej rodzinie. "Premier Tusk ukrył prawdę o swojej rodzinie" - donosi dzisiejszy "Fakt". Według gazety premier mówiąc: "nigdy żadnemu swojemu bliskiemu nie pomagałem, korzystając z funkcji, jaką pełnię", minął się z prawdą.>>>(POprostu łgał w żywe oczy czytaj Polko i Polaku). "BOR dla syna, auto dla żony, samolot dla córki" - pisze "Fakt" i przypomina, jak w 2008 roku Michał Tusk sam przyznał, że korzystał w ochrony BOR. – Przez pewien czas, szczególnie jak był nasz ślub i jak
  żona rodziła. Zdarzyło mi się, że musiałem skorzystać z Biura Ochrony Rządu. Mam telefon i mogę zadzwonić – opowiadał wtedy syn premiera. Gazeta przypomina też, że we wrześniu 2009 r. Małgorzata Tusk i córka Katarzyna wybrały się na zakupy do jednej z warszawskich galerii handlowych rządową skodą z szoferem. Podobne zdarzenie miało miejsce z ubiegłym roku, kiedy z uprzejmości szefa rządu skorzystał chłopak córki premiera, Staszek. W Warszawie przeszedł zabieg ortopedyczny nogi. "Ze szpitala odebrał go rządowy samochód z kierowcą, który zawiózł Staszka i Kasię do premierowskiej willi przy ul. Parkowej. A potem, już w towarzystwie premiera, wszyscy udali się na lotnisko" - przypomina tabloid. Kłamałem z rana, kłamałem z wieczora
  Kłamałem przed wyborami i po wyborach.
  Kłamałem na "dzień dobry" i na "do widzenia",
  Kłamstwo odziedziczyłem po rodzicach w genach.

  Kłamać lubię, kłamać kocham i z tego zasłynę,
  Że kłamać mogę tysiąc razy na jedną godzinę.
  Kłamię, więc młodym, kłamię, więc starym,
  Bajer im wciskam kłamiąc bez miary.

  Kłamstwo jest dla mnie jak heroina.
  Kłamię, więc mówiąc, która godzina
  Gdy ktoś zapyta mnie o godzinę
  Wiedząc, że z kłamstwem nigdy nie zginę.

  Kłamałem pisząc, wydaje mi się,
  Że jestem Kaszub, choć w życiorysie
  Piszą żem Żyd jest spod Bełchatowa.
  Od tego kłamstwa boli mnie głowa.

  Gdy przed ołtarzem po latach dwudziestu
  Ślub z żoną brałem przed Boga obliczem
  Też nakłamałem by dalej móc kłamać
  Choć prochem jestem dla Boga i niczem.

  Kłamię, więc dalej moim rodakom
  Choć do mnie mówią: - przestań pokrako,
  Kłamstwa już dosyć nam przekazałeś
  Drugą Irlandię nam obiecałeś.

  Dalej bym kłamał, lecz kończyć już muszę
  Spytam, więc prosto i choć was tym wzruszę
  Do natężenia rozumu was wzywam
  I proszę zgadnąć: jak ja się nazywam????
 • @Kula Lis 62 13:23:26 CD...
  (brzydki i niedobry wnusio, babuni łazienki z z nowymi kafelkami nie zasponsorował, co jej obiecał a tak nad nim dziś w TVP się użalała i broniła) W sprawa „Amber Gold” ma jak to zwykle bywa nie tylko drugie dno, lecz pod nim i kolejne. Co dzień jesteśmy bombardowani dalszymi szczegółami dotyczącymi Prezesa spółki, zawieranych przez niego transakcji, zatrudnianych osób czy legalności operacji bankowych. Proces tworzenia się firmy jest drobiazgowo śledzony, a wyniki jakie pojawiają się, nawet wycinkowe, przyprawiają o ból głowy, bowiem są one bliższe jakości klanowej któregoś z plemion Bantustanu niż kraju pierwszej wielkości położonego w Europie. Spółka była miejscem zatrudnienia syna Premiera, który pracował też w jej konkurencji, u państwowego przewoźnika. Z kolei córka premiera korzystała polityki reklamowej Firmy PLL LOT bowiem ta zamieściła reklamę (za 60 zł. dziennie) na jej blogu. W ogóle firma państwowa LOT jest traktowana przez Premiera ze wzruszającym zaufaniem występując niemal jako firma rodzinna: premier Tusk wozi się wyczarterowanym od LOT samolotem, który czasem przewozi też Kasię Tusk i jej chłopaka. Pierwszy raz Kasia Tusk zaistniała medialnie w kwietniu 2007 roku. Pół roku przed wygraną Platformy w wyborach, wzięła udział w "Tańcu z gwiazdami". Kilka miesięcy później premier wystąpił z nią i resztą rodziny w spocie wyborczym. A dziś Kasia korzysta ze swego 5 minut i zarabia na byciu córką premiera. Za każdy banner wyświetlany na jej stronie internetowej przez jeden dzień dostaje ok. 70 złotych. Oprócz pokaźnego dochodu ze strony internetowej, Kasia jest zatrudniona przez magazyn Flesz i portal onet.pl. Za przygotowywanie stylizacji oba płacą jej po 5 tysięcy złotych miesięcznie. Jak oszacowała Gazeta Wyborcza, miesięcznie Kasia Tusk może mieć z „mody” nawet 18 tys. zł. Oprócz pieniędzy od reklamodawców, którzy kupują reklamy na jej blogu, redaguje też stronę w kolorowym dwutygodniku, a jej publikacje pojawiają się też na Onecie. A co z Amber Gold? W tym samym czasie rozwijał się. Dotował kulturę, zabytki… Był - jest - głównym sponsorem filmu Wajdy „Wałęsa”. I tu dotykamy następnego dna. O przekazanie dotacji na film zabiegał sam prezydent Gdyni Adamowicz. Do końca zresztą nie wiadomo jaka to była suma. Katarzyna Fukacz-Cebula, dyrektor zarządzający Akson Studio, producenta filmu, odmówiła podania kwoty przekazanej przez Amber Gold, zasłaniając się tajemnicą handlową. I tak powstał obraz a koszt jego jest trudny do oszacowania. Tymczasem wraz z ujawnianymi faktami wypłynęła sprawa zarzutów o pranie brudnych pieniędzy. Oskarżenie to już dawno sformułował jeden z Banków, dokładnie - BGŻ. A mechanizm legalnego wyprania nielegalnych nominałów jest prosty. Wskazał go twórczo już St. Bareja w filmie „Miś”. Wprawdzie ostatnio sponsor zawiesił swoją hojność a w zasadzie obdarowany wspaniałomyślnie zrzekł się pomocy fundatora, jednak przecież nikt im nie będzie zaglądał w aktywa, nikt nie będzie wnikał ile mistrz wydał na swoje wiekopomne dzieło ile już kosztowała produkcja filmu a ile zostało odłożone na rachunku bankowym. I interes kręci się jak rolka filmu, bowiem producent szuka kolejnych sponsorów, czego nawet Bareja nie przewidział. Oprócz dzieła Wajdy, który spełnił rolę głównego, wielkiego misia, na miarę naszych możliwości i odpowiadającego żywotnym interesom narodu, mamy jeszcze zakup, krótko przed wybuchem całej afery, zabytkowego pałacu za 6,5 mln złotych. I tu znów nikt nie będzie wnikał w potrzebę nabycia następnego, wyjątkowo dużego misia. [Miś - Lekcja inwestowania http://www.savetubevideo.com/?v=PgCcsXJAga0 ] Autorka: Kazia z http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2283
 • @Kula Lis 62 12:10:41. Jest pula rectorska dla matolow ...
  tak sie to chyba nazywa..POtomek POlskiego prawnika olewajacego nauke w liceum wie ze mu POchodzenie POmoze I na tym jedzie tez na studiach..matoly blokuja miejsca dla mlodych zdolnych z ludu ...
 • @Kula Lis 62 13:23:26. Hojny Stefanski/Plichta wylozyl tylko 3.000.000 zl
  na zaklamany gniot o sbeckim kapusiu Bolku...za niezalezna pl...

  szczodry byl tez nie ze swoich pieniedzy na malpie wybiegi I domki, tylko o swojej babci zapomnial..
 • @Kula Lis 62 13:23:26
  "Do końca zresztą nie wiadomo jaka to była suma. Katarzyna Fukacz-Cebula, dyrektor zarządzający Akson Studio, producenta filmu, odmówiła podania kwoty przekazanej przez Amber Gold, zasłaniając się tajemnicą handlową."

  5 mln - wczoraj w którymś radiu podawali
 • @Kula Lis 62 14:08:34
  "zakup, krótko przed wybuchem całej afery, zabytkowego pałacu za 6,5 mln złotych"

  To wartość po renowacji/odbudowie/remoncie.
  Plichty zapłaciły za to "tylko" 1,5 mln - również było w mediach lecz TV
 • @Eclipse 03:45:37
  "Plichta wylozyl tylko 3.000.000 zl
  na zaklamany gniot o sbeckim kapusiu Bolku...za niezalezna pl."

  No a w radiu podali 5 mln - rozbieżność prawie 100% a co tam takie drobne :D

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY